THEY HAVE PLACE IN MY LIFE || dva

22. prosince 2016 v 19:37 | Karolína |  THEY HAVE PLACE IN MY LIFE

KAPITOLA DRUHÁBěhem několika minut jsem došla k rozcestí, které vedlo do parku. Vyrazila jsem po něm a už jsem míjela známý rybníček a několik laviček. Došla jsem až na své nejoblíbenější místo, blízko vysokého stromu a posadila se. Vytáhla jsem skicák a tužky a začala malovat to, co vždy. To krásné okolí, ten pohled, který se mi naskytl. Přes lavičky okolo rybníku, rybník až po desítky stromů okolo a písečnou cestu. Musela jsem to tady malovat už nespočetkrát a stejně se mi to stále líbilo a bavilo mě to kreslit. Obrázek od obrázku jsem se dle mého názoru zlepšovala. Všechny jsem si doma zakládala do speciálního šanonu a často jsem je porovnávala. Začínalo se trochu stmívat, ale já přesto malovala dál. Už jsem se chystala ke stínování, když jsem uslyšela nějaké zvuky. Zvedla jsem hlavu a rozhlédla se. Nikoho jsem ale neviděla, a tak jsem se vrátila zpět k malování.
,,To je krásný." ozval se za mnou mužský hlas.
Vyskočila jsem z lavičky a otočila se. Srdce mi prudce bušilo.
,,Proboha, nemůžeš se takhle plížit!" vyjekla jsem a přitiskla si skicák k sobě.
,,Promiň," pomalu se usmál. ,,Většinou tady nikoho nepotkávám." pokrčil rameny a obešel lavičku. Až teď jsem si všimla, jak je krásný. A že ho sakra znám. Hnědé kudrlinky mu trčely do všech stran z bandany, kterou měl obvázanou kolem hlavy. Stejně jako já. V té chvíli jsem si sáhla na hlavu a zjistila jsem, že jsem si zapomněla šátek sundat. Zrudla jsem a on se uchechtl.
,,Chodíš sem často?" zeptala jsem se a dělala jakoby nic. ,,Ale máš pravdu, moc lidí sem nechodí." podívala jsme se do země.
,,Rád si sem zajdu, když mám čas. Ukážeš mi ještě prosím ten obrázek?" řekl a natáhl ruku. Podala jsem mu skicák a sledovala ho, jak se usmíval, když si ho prohlížel.
,,Neumím malovat." řekla jsem.
,,Lhářko," zasmál se a vyplázl na mě jazyk. ,,Je to úžasný. Opravdu to tak všechno vidíš?"
,,Záleží na náladě," řekla jsem, když jsem si od něho brala skicák zpět. Ruce se mi třásly. ,,Chceš ten obrázek?" zeptala jsem se, když jsem viděla, že mi neustále zírá na hrudník na kterém jsem držela skicák.
,,Ty bys mi ho dala?" zeptal se a rozzářily se mu oči.
,,Jasně. Já jich mám doma dost." vytrhla jsem obrázek a podala mu ho. Když jsem mu ho předávala, tvářil se jako malé dítě, které právě dostalo bonbon po kterém celou dobu toužilo.
,,Jsi úžasná," usmál se a objal mě. Nečekala jsem to a chviličku mi trvalo než jsem si uvědomila, co se vlastně děje. ,,Mimochodem, jsem Ash." podal mi ruku, když se odtáhl.
,,Já vím, kdo seš. Já jsem Lily." usmála jsem se.
,,Nechováš se jak většina holek, které mě znají," když řekl ,,znají", naznačil ve vzduchu uvozovky. ,,Když mě nebo kluky vidí, ječí jak pominuté. Zatímco ty tady klidně stojíš," rozesmál se. ,,Je to uklidňující."
Usmála jsem se a v tu chvíli se rozeřval můj mobil. A hádejte, co to bylo. Samozřejmě, že písnička od 5SOS, kterou nedávno vydali. Rychle jsem sáhla pro mobil a vyhnula se pohledu Ashe, který se znovu tiše uchechtl. Jai - svítilo na obrazovce.
,,Ano, bratříčku?" pronesla jsem trochu naštvaně.
,,Kde jsi?"
,,Už jdu domů, proboha," řekla jsem a vypnula hovor. ,,Budu muset jít, ráda jsem tě poznala." usmála jsem se a vzala si batoh.
,,Já tebe taky. Jakej máš twitter?" zeptal se. Na kousek papíru jsem napsala @JollyLilyB a podala mu ho. ,,Děkuju."
,,Nemáš zač." usmála jsem se, otočila se a pomalu odešla. Nemohla jsem tomu uvěřit. Potkala jsem kluka ze kterého jsem byla pěknou dobu paf. Bavila jsem se s ním. A dala jsem mu svůj twitter. Celou cestu domů jsem si to celé setkání přehrávala v hlavě a muselo to na mně jít vidět, protože když jsem vstoupila do obýváku, Luke se na mě podíval a zeptal se.
,,Proč seš tak rudá?" a jakmile toto dořekl, přiřítil se Jai a Beau a začali si mě prohlížet.
,,Proč na mě tak zíráte?" poznamenala jsem otráveně, ale uvnitř sebe jsem se tetelila radostí. S tím jsem odešla do svého pokoje. Shodila jsem ze sebe oblečení a převlékla se do pyžama. Odešla jsem do koupelny, abych si vyčistila zuby, když v tu chvíli mi zapípal mobil. A potom znovu. A znovu. Vystrčila jsem hlavu z koupelny, v ústech stále kartáček a zaposlouchala jsem se. Mobil znovu zapípal. Kdo se proboha zbláznil? Řekla jsem si v duchu. Opláchla jsem si obličej a vrátila se do pokoje. Natáhla jsem se pro mobil a když jsem viděla všechna ta oznámení, zastavilo se mi srdce. Ze všeho nejdřív jsem otevřela ten nejdůležitější tweet.
@Ashton5SOS: ještě jednou velký dík @JollyLilyB! Těším se na další setkání :)
A doprdele. Zašeptala jsem. Pod jeho tweetem bylo mnoho komentářů.
Omg! Úžasná kresba!
Moc hezké!
Šťastná holka!
A mnoho podobných. A mně najednou narostl počet sledujících a hvězdiček u tweetů. Nadechla jsem se a odepsala na tweet Ashe.
@JollyLilyB: Jsem ráda, že jsem ti udělala radost! Snad se brzo opět uvidíme :) @Ashton5SOS
Během chvíle mi začaly všechny fanynky komentovat tweety a fotky a já věděla, že je to špatně. Zjistí totiž to největší tajemství, jaké jsem měla. A to je to, že jsem ségra bratrů Brooks. O mém twitteru vědělo málo lidí a sice jsem tam fotky s klukama přidávala, ale nikdy jsem je tam neoznačovala a nijak jsem na ně neupozorňovala. A strachovala jsem se naprosto oprávněně, protože pár minut na to mi začaly chodit dotazy, jestli jsem opravdu ségra Jaie, Luka a Beau Brooks nebo jsem jen šílená fanynka, co je miluje.
,,Ségra?!" přilétli kluci do mého pokoje.
,,Nemůžete se aspoň naučit klepat?" vyjela jsem na ně.
,,Hele, stalo se něco divnýho." řekl Luke a lehl si vedle mě do postele. Objal mě jednou rukou a já se k němu přitulila. Jai si sedl k nohám postele a Beau zůstal stát. Podal mi mobil.
,,Nevíme, jak je to možný, ale všichni se nás ptají, jestli jsi naše ségra." řekl Beau.
,,Ups." vypustila jsem ze sebe.
,,Počkej, ty s tím máš něco společnýho?" zeptal se Jai.
,,Koukněte se na můj twitter." Jai mi okamžitě vytrhl mobil z ruky a najel na můj profil. Chvíli mu trvalo než přešel všechny tweety od neznámých holek. Po chvíli se zastavil a vykulil oči.
,,Lily, děláš si srandu?!" podíval se na mě. Luke, který celou dobu vedle mě klidně ležel, vyskočil a natáhl hlavu k mobilu.
,,ASHTON IRWIN?!" vyjekl Luke. ,,Děláš si prdel?"
,,Kdes ho potkala, Lily?" zeptal se Beau a stále hleděl do mobilu, jakoby tomu nemohl uvěřit.
,,Na procházce." řekla jsem pomalu. Nemohla jsem říct, že jsem byla v parku, kluci mi zakázali tam chodit, prý je to tam nebezpečný. Asi tam nikdy nebyli, protože kdyby jo, tak by věděli, že šance narazit tam na člověka je fakt minimální.
,,Kluka jako Ashe normálně na procházce fakt nepotkáš," řekl Jai. ,,Nebyla jsi snad v nějakým klubu nebo tak, ne?"
,,Zbláznili jste se? To mi snad nevěříte? Prostě šel zrovna stejnou cestou jako já a nějak jsme se zapovídali." rozzuřeně jsem plácla rukama do peřiny.
,,Tos nakreslila? Proboha, Lily, to je úžasný!" řekl Luke a lehl si zpět vedle mě.
,,My máme takovou nadanou ségru a ani o tom nevíme?" zasmál se Beau. Zčervenala jsem.
,,Kluci, musíme udělat dohodu. Mamka se nesmí dozvědět o tom, že fanynky našly Lily. Byl by to děsnej průšvih. Přece jsme slíbili, že ji udržíme v bezpečí od toho všeho." řekl Jai.
"Můžu za to já." řekla jsem a zakryla jsem si tvář rukama.
"Ale nemůžeš." řekl Luke a dal mi pusu do vlasů. V takových chvílích jsem si vždycky říkala, jak mi musí všechny fanynky závidět, že mám tyhle úžasný kluky doma.
"Tyvole, já nemůžu uvěřit tomu, žes potkala Ashe." poznamenal Jai.
"To seš do něho zamilovanej nebo co?" řekla jsem a kluci se rozesmáli.
"Řeknem jí to?" zeptal se Luke, mumlající do mých vlasů. Zbystřila jsem. "Klídek, ségra. Úplně cítím, jak jsi se napnula." zasmál se Luke.
"Víš, Ash byl náš soused, když jsi se narodila. Když jsi měla asi pět, tak se se svou rodinou odstěhoval. Kluci ho jen sem tam zdravili, ale já s ním byl nejlepší kámoš." řekl Beau. Chvíli jsem byla zticha a skládala si dohromady tuto informaci.
"Žádnýho kluka si nepamatuju." řekla jsem.
"To se ani nedivím. Beau s Ashem bývali děsní malí grázlíci, takže když byli spolu, tak tě mamka od nich držela dál." rozesmál se Luke.
"Nezlobíte se na mě?" zeptala jsem se tiše.
"Nikdy." řekl Jai a natáhl se ke mně a dal mi pusu na čelo. Pohladila jsem ho po vlasech.
"Hlavně se vyspi a nemysli na to. Nějak to vymyslíme." řekl Beau.
"Dobře." usmála jsem se. Luke vylezl z postele a taky mi dal pusu na čelo. Pak řekli najednou "dobrou noc" a zhasnuli světla. Musela jsem se zasmát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.