THEY HAVE PLACE IN MY LIFE || jedna

22. prosince 2016 v 19:34 | Karolína |  THEY HAVE PLACE IN MY LIFE

KAPITOLA PRVNÍ


,,Luku! Nech toho!" řvala jsem přes smích na svého bráchu, který mě lechtal.
,,Neměla sis začínat!" zasmál se.
,,Jen jsem ti řekla, ať konečně přiznáš, že máš rád Kianu!"
,,Je to jen kamarádka." řekl, ale jeho tváře zčervenaly.
,,To říkej někomu jinýmu." vyplázla jsem na něho jazyk a usmála se. Luke se zvedl, podal mi ruku a pomohl mi se zvednout.
,,Ale nikomu to neříkej." poznamenal tiše.
,,Neřeknu, ale stejně to všichni ví. Jde to na tobě vidět." políbila jsem ho na tvář a odešla z jeho pokoje do koupelny. Podívala jsem se do zrcadla a vypadala jsem přesně tak hrozně, jak jsem si představovala. Mé hnědé vlasy s lehkým fialovým přelivem byly vytahané z drdolu a tváře jsem měla zarudlé, jako bych právě uběhla maraton.
,,Lily?!" zavolal na mě Beau.
,,Co je?!" vykřikla jsem z koupelny.
,,Chystáš se dneska někam?!"
,,Proč tě to zajímá?" to mě přinutilo vyjít z koupelny a stoupnout si na schody. Beau stál dole a když mě uviděl, usmál se.
,,Kluci chtějí přijít, potřebujeme něco natočit." pokrčil rameny.
,,No to abych už utekla." poznamenala jsem a vrátila jsem se do koupelny. Sundala jsem ze sebe oblečení a šla do sprchy.
Abyste pochopili, kluci měli svůj youtube kanál, kde natáčeli challenge a různá vtipná videa. Upřímně řečeno, pokaždé, když chtěli něco natáčet u nás doma, tak jsem vypadla, protože 80% jejich videí bylo poněkud nechutných a já si to ráda nechala ujít. Naštěstí, když jsem se pak vrátila domů, bylo vše uklizené. Jen Beau býval trochu zelenější.
Natáhla jsem se pro svůj šampon s vůní žvýkaček a namydlila si vlasy.
Abych pravdu řekla, já brala ty videa kluků jako srandu, ale oni to mysleli vážně. A přes milion lidí, kteří je odebírali to zřejmě taky mysleli vážně. Jediné, co jsem dokázala brát vážně byly jejich písničky, které nahráli a které měly skvělý ohlas. Byla to Set This World on Fire nebo This Freaking Song na který se chystali natáčet videolip. Když jsme šli po ulici, což se už moc nestávalo, tak holky šílely, když kluky viděly,. Já s klukama vyrážela ven minimálně, protože jsem nechtěla, aby se ta jejich ,,sláva" podepsala i na mně.
Zabalila jsem se do měkkého ručníku a pročesala si vlasy. Pak jsem zamířila do svého pokoje. Mého vlastního pokoje. Kluci začali mít z youtube a ze songů tolik peněz, že si mohli koupit vlastní dům. A mně nabídli společné bydlení. Mamka mě nejdřív nechtěla pustit, protože mi je 16 let, ale nakonec povolila. A Beau má za mě odpovědnost.
Když jsem zjistila, že mě mamka s taťkou s klukama pustí, byla jsem nadšená. A později, když jsme do domu přišli a Beau mě dovedl do pokoje, který mi zařídil, rozbrečela jsem se. Naše rodina byla chudá, a tak jsem sdílela pokoj s klukama. A teď, když jsem najednou měla svůj vlastní pokoj, nemohla jsem tomu uvěřit. Měla jsem ho zařízený přesně tak, jak se mi to líbilo. Bílý interiér, obrovské okno ze kterého byl nádherný výhled na město a plakáty mých nejoblíbenějších kapel na zdi. Také jsem měla mnoho nového oblečení, kluci mi dávali každý měsíc peníze, abych si mohla něco koupit, kdybych něco potřebovala. Já si ale většinu peněz schovávala a šetřila, protože jsem si jednou chtěla koupit lístek na koncert 5 Seconds of Summer, které jsem znala už z jejich coverů z dřívější doby, ale pořádně se proslavili až po tom tour s One Direction. A teď po nich šílela každá holka.
Otevřela jsem skříň a vytáhla úzké černé roztrhané džíny a tank top. Hodila jsem na sebe džínovou vestu a obula si šedé Vansky. Vlasy jsem trochu vysušila fénem, a pak si je smotala do drdolu. Nakonec jsem si kolem hlavy obmotala šátek, který jsem nosila skoro vždy. Zamířila jsem zpět do koupelny, abych se přepudrovala a jemně si nalíčila oči řasenkou. Z věšáku u dveří jsem vzala satchel tašku, která vypadá jako školní brašna, dala si do ní mobil a peněženku a sešla ze schodů.
,,Nejseš nějaká vymóděná?" zeptal se Jai, který ležel v obýváku na gauči a přepínal televizi.
,,Chodím takhle vždycky, bratříčku." poznamenala jsem a zamířila ke dveřím. Když jsem je otevřela, málem jsem narazila do Jamese a Daniela, kteří právě přijeli.
,,Ahoj, Lily!" řekl James a zamířil do domu, odkud se za chvíli ozvaly výkřiky kluků, jak se vítali. Daniel se mi vrhl kolem krku a já ho objala. Každého takhle vítal. Já si to vysvětlovala tak, že má prostě rád objímání.
,,Kam razíš?" zeptal se, když se odtáhl.
,,Do města." pokrčila jsem rameny.
,,Danieli, pojď už!" zařval Luke. Daniel na mě kývl a usmál se. Já pomalu zamířila k vratům a pak z kopce do města. Byla jsem tam během půl hodiny. Jako první jsem se zastavila ve Starbucks na frappé s karamelem, které jsem milovala.
,,Lily." oznámila jsem slečně za pultem a usmála se na ni. Přesunula jsem se k pultíku, kde jsem čekala na svou kávu a rozhlédla se kolem. U jednoho stolku seděla žena ve středním věku, která listovala dnešními novinami a o kousek dál se u stolku tlačilo pět holek, které hlasitě diskutovaly o tom, jak moc se těší na novou píseň Janoskians a který z nich je nejvíc sexy. Musela jsem se uchechtnout. Kdyby tak věděly, že teď kluci natáčí nové video a že tady stojí Lily Brooks, ségra bratrů Brooks.
,,Tady jedno frappé pro Lily." usmál se kluk, který měl na jmenovce Jake a podal mi kávu.
,,Děkuju." usmála jsem se a otočila se. Zamířila jsem ke dveřím a když jsem procházela kolem dívek u stolu, slyšela jsem tiché šeptání, že mám skvělý styl. Znovu jsem se uchechtla. Vyšla jsem ven a začala litovat, že jsem si nevzala sluneční brýle. Australské slunce bylo v létě neskutečně silné. Usrkla jsem ledové kávy a mé chuťové buňky se roztančily radostí. Kolem mě proudily davy lidí. Bavilo mě je sledovat a hádat, kam asi jdou nebo na co myslí. Po chvíli jsem odbočila a dostala se do cetra. Zašla jsem do antikvariátu a ulovila pár knížek a poté jsem se ještě mrkla do prodejny s CD a DVD. Nic nového tam nebylo, tak jsem se otočila a pomalu šla domů. Doufala jsem, že kluci už budou mít dotočeno. Jak jsem se blížila k domu, slyšela jsem hlasitou hudbu a když jsem přišla k vratům, tak i radostné výkřiky kluků a sem tam caknutí vody, jak někdo skočil do bazénu. Vyšla jsem schody, u dveří skopla boty, tašku s knihami odložila na schody a přešla přes obývák na terasu.
,,Jak malý děcka." řekla jsem, když jsem tam přišla. James ležel v tričku a šortkách na lehátku, Daniel běhal kolem bazénu s nafukovacím delfínem a Jai s Lukem po sobě stříkali vodu.
,,Sestřička se nám vrátila." řekl Jai.
,,Kde je Beau?" zeptala jsem se pomalu, když jsem se rozhlédla a nikde ho neviděla.
,,Je mu blbě." řekl Daniel a rozchechtal se. Kluci se k němu okamžitě přidali.
,,Nechceš se k nám přidat?" zeptal se Luke.
,,Ne, díky, zlatíčko." vyplázla jsem na něho jazyk a rozesmála se. Vrátila jsem se zpět do domu a šla do kuchyně. Celkem mi vyhládlo. Naposledy jsem měla oběd a od něho už taky nějaká doba uběhla. Otevřela jsem lednici a vytáhla mísu těstovinového salátu, který včera Beau udělal. Nabrala jsem si do misky, nastrouhala na salát sýr a šla si sednout na terasu. Sedla jsem si na lehátko vedle Jamese, který sledoval kluky.
,,Proč taky nejdeš do vody?" zeptala jsem se a nabrala si na lžíci.
,,Mohl bych se tě zeptat na to stejný." mrkl a rozesmál se. Zasmála jsem se.
,,Dobře, tak teď jsi mě dostal."
,,Jéé, Lily, co to jíš?" přišel ke mně Luke, který si obtáčel ručník kolem pasu.
,,Těstovinovej salát."
,,A kde jsi ho vzala?"
,,Beau ho včera dělal." řekla jsem a podívala se na něho.
,,Beau umí... vařit?!" vykulil oči.
,,Taky jsem se divila, ale jo. Celkem teda. Ty těstoviny jsou trochu tvrdší, ale dá se to." pokrčila jsem rameny a dala si do pusy poslední sousto. Odnesla jsem nádobí do kuchyně a dala ho do myčky. Vyběhla jsem schody do pokoje a převlékla se do tepláků a trička. Vzala jsem si sluneční brýle a ve skříni začala hledat batoh. Když jsem ho našla, vložila jsem do něho skicák, set tužek, gumu a ořezávátko. Sešla jsem dolů a napustila si do láhve vodu, kterou jsem dala do batohu a zamířila do chodby. Našla jsem své Nike tenisky a obula se. Vzala jsem do ruky mobil, který jsem nechala na stolku a dala si ho do tašky.
,,Jdu ven!" zařvala jsem a vyšla z domu. Zamířila jsem do mého oblíbeného parku, který byl kousek od našeho domu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.