THEY HAVE PLACE IN MY LIFE || osm

28. ledna 2017 v 22:04 | Karolína |  THEY HAVE PLACE IN MY LIFE

KAPITOLA OSMÁ
"Super! Chcete jet hned?" zeptala jsem se.
"Jo. Teď nebude v obchodech moc lidí. Stejně je venku nějak zamračeno, tak na tom nesejde, jestli budeme zavření doma nebo v obchoďáku." poznamenal Luke.
"Bezva. To je úžasný." stále jsem nemohla uvěřit tomu, že se konečně dostanu někam dál než je Austrálie. Vyšla jsem za klukama ven.
Nasedli jsme do auta a vyjeli k obchoďáku. V některých obchodech už měli podzimní oblečení, tak jsme právě do těchto obchodů zamířili. Šla jsem do dámské části k bundám. Do očí mi okamžitě padla černá kožená bunda. Tu jsem prostě MUSELA mít. Prohrabávala jsem se dál ramínky, když jsem narazila na džínovou bundu, která byla zevnitř vlněná, a pak na džínovou bundu, která ale měla kapuci a rukávy jako od mikiny. Všechny kousky jsem vzala do rukou a šla dál. Potřebovala jsem i nějaké normální džíny, protože všechny moje kousky byly roztrhané. Jiné džíny jsem vůbec nenosila, ale teď to bylo potřeba. Vzala jsem si dvoje černé a jedny světle šedé. Ještě jsem vzala pár měkkých svetrů a normálních triček. Uf. Kdo by byl řekl, že nakupování dokáže až takhle unavit. Prošla jsem celým obchodem až do pánské části a hledala Jaie, Beau i Luka. Každý stál v jiné části s náručí plnou oblečení.
"To si toho bereš tak málo?" poznamenal Beau, když jsem k němu přišla.
"Málo? A já si myslela, že jsem si toho vzala celkem dost." řekla jsem.
"Jestli ti to stačí." řekl a odběhl do kabinky. Horší jak holka. Pokrčila jsem rameny a šla dál. V tu chvíli jsem došla ke kopě oblečení s nápisem Vše za 2$. Musela jsem se zastavit, protože oblečení ve slevách? Jo, tak to se vyplatí. Začala jsem se prohrabovat vším oblečením, až jsem našla dvě mužské mikiny. Jednoduché, jednobarevné, jen s bílým zipem a bílými šňůrkami. Okamžitě jsem je vzala, aby mi je nikdo nesebral a spokojeně odešla ke kabinkám.
"Už víckrát s vámi nakupovat nejdu. Ani Kianě to tak dlouho netrvá." poznamenala jsem, když jsem přišla ke klukům.
"Promiň, no!" ozvalo se z jedné kabinky. Uchechtla jsem se a sedla si na lavičku před kabinky. Všechno oblečení jsem hodila vedle sebe a podívala se na mobil. Opět jsem měla Twitter plný nových oznámení a nových sledujících.

@Ashton5SOS: Tak natěšený! @Michael5SOS @Luke5SOS @Calum5SOS @5SOS

@5SOS: Máte se na co těšit lidi! <3 - mikey x

Takže 5SOS chystali nějaké překvapení. Říkali něco o svém prvním album, tak to může být ono. Nebo snad ten merch, který ještě není v prodeji? Asi po dvaceti minutách kluci vyšli a zamířili jsme ke kase. Popravdě řečeno, moje oblečení nestálo ani polovinu z toho, co jednoho z nich. Kluci zaplatili a šli jsme ještě do pár obchodů. Přemluvila jsem kluky, abychom šli i drogérie, protože jsem potřebovala pár věcí a oni bez nějakých zbytečných keců šli. To jsem se hodně divila. Hned jsem se jim ztratila mezi regály. Vzala jsem do ruky můj oblíbený šampon a kondicionér, který mi docházel a ještě si vybrala deodorant. Kluci stáli u nějakých přípravků na vlasy. Po chvíli Beau vzal nějaký gel a šli jsme zaplatit.
"Chceš ještě něco?" podíval se na mě. Zavrtěla jsem hlavou a kluci už taky nic nechtěli, tak jsme vyšli z obchoďáku a nasedli do auta.
"Ehm, my nejedeme domů?" zeptala jsem se, když Jai jel dál a minul odbočku k našemu domu.
"Musíme se stavit ještě pro něco." usmál se Luke, který seděl vedle mě.
"A to je?"
"Uvidíš, sestřičko." řekl Beau. Jak já nesnášela, když mi pořád říkali sestřičko! Já tomu říkala ironické nebo otravné oslovování. Jinak se tomu ani říkat nedalo. Po chvíli jsme zastavili před budovou s nápisem Cestovní tašky. Už jsem tušila, co jdeme koupit.
"Tak si vyber nějaký kufr, Lily." řekl mi Luke, když jsme vstoupili do obchodu. Kluci si šli taky nějaké kufry vybrat. Já procházela kolem různých barevných, ale žádný se mi nelíbil. Až jsem viděla černý. Jo, tak ten na mě čekal. Měli tam různé velikosti, ale já si nebyla jistá, který si vzít, tak jsem si vzala velký. Ještě měli vetší, ale tenhle mi bude stačit. Vzala jsem ho a dovezla ho ke klukům.
"Já už mám vybráno," řekla jsem. "A vy zase ne. Víte, že mě to už ani nepřekvapuje?" ušklíbla jsem se. Kluci jen něco zabručeli. Po dalších minutách vybírání se konečně rozhodli a vzali si kufry. Zamířili jsme ke kase, zaplatili a jeli domů. Kufry jsme dotáhli do chodby a tam je nechali.
"A kdy vůbec budete vědět, kam pojedeme?" zeptala jsem se, abych z nich opět něco dostala, což se mi dneska vůbec, ale vůbec nedařilo.
"Příští sobotu večer bychom to měli vědět." řekl Beau.
"Aha, tak mi to řeknete v neděli." usmála jsem se.
"Proč?"
"Jdu přece na ten koncert 5SOS, jak jsem dostala od kluků lístek." usmála jsem se.
"Jo, vlastně. My zapomněli." řekl Jai a podíval se na Luka. Luke sklonil hlavu.
"Tak já tě tam odvezu." řekl Luke a usmál se.
"Okej." řekla jsem. V tu chvíli začal zvonit Jaiovo mobil. Podíval se na číslo a šel nahoru. S kluakama jsme se rozešli. Beau zamířil do kuchyně, aby objednal nějaké jídlo a Luke si sedl do obýváku. Odnesla jsem oblečení do svého pokoje. Šla jsem do koupelny, abych si dala deodorant do skříňky a když jsem se vracela zpět, slyšela jsem Jaie, jak stále telefonuje. Potichu jsem přišla k jeho dveřím a přitiskla ucho na dveře.
"No, já bych tam dal tu fotku. Jo, tu k Real Girls Eat Cake. Je skvělá. S klukama jsme se na tom domluvili," chvíli se odmlčel. "Hele, my vůbec nevíme. Nemůže nás tam být šest a s klukama jsme říkali, že by jeden člověk šel k nim. Kdo? Mysleli jsme, že Lily, ale nepřijde nám to jako dobrý nápad. Zas je ale lepší, kdybychom my byli pohromadě a ne roztroušení po víc místech. Hele, zavolejte klukům a domluvte se, jestli si nechají udělat o jednu víc, aby k nim mohl někdo jít. Uvidíme se ve čtvrtek. Doufám, že je na sobotu vše připraveno." řekl a pak ztichl. Rychle jsem se odtáhla od dveří a šla do pokoje.
Byla jsem zmatená ještě víc než předtím. Na čem se to sakra pořád domlouvají a proč v tom hraju roli i já? Ke komu bych šla? A proč to není dobrý nápad? K jakým klukům?
Celý týden uběhl rychle a kluci byli čím dál víc mlčenlivý a nechtěli nic prozradit. I když jsem to už dávno vzdala, tak jsem pořád měla chuť se jich na něco vyptávat. Ve čtvrtek vypadli z domu jen, co jsem vstala a vrátili se k večeru. Nevím, co domlouvali, ale když se vrátili byli vysmátí od ucha k uchu a pořád říkali, jak to bude super. Co jako bude super?
V sobotu jsem vstala a úplně zapomněla na všechno, co jsem se snažila zjistit kolem těch jejich tajemství. Byla sobota. A koncert! Konečně půjdu na koncert po kterém toužím už tolik let. Kluci už seděli u stolu a snídali. Beau četl dnešní noviny, což mě překvapilo, protože on NIKDY nečte noviny.
"Dobré." řekla jsem a usmála se.
"Jak se těšíš na dnešek?" zeptal se Luke a ukrojil si kousek slaniny.
"Nemůžu se dočkat." na tváři se mi vykouzlil úsměv.
"Nezapomeň, že musíš být hrozně opatrná a kdyby se něco dělo, tak nám zavoláš." řekl mi Jai tento týden asi po padesáté.
"Nebojte. Nejsem malý dítě." zasmála jsem se a ukrojila si chleba. Tentokrát zazvonil mobil Lukovi. Už jsem čekala, kdy se zvedne a odejde, ale on to v klidu zvedl.
"Ahoj, mami." řekl. Máma? Že by volal konečně někdo normální? Nebo někdo, koho aspoň znám?
"Čau mami!" zařvali kluci. Luke seděl a poslouchal. Neslyšela jsem, co mu máma říká, ale byla asi hodně hlasitá, protože jsem slyšela jen hučení z mobilu.
"Ale mami..." zkusil něco říct, ale máma ho přerušila. Asi byla naštvaná. Po chvíli mu Beau řekl, ať mu ten mobil dá.
"Ahoj, mami," řekl. "Ne, neví." dodal po chvíli a podíval se na mě. Hodila jsem na něho nechápavý pohled.
"O co tady jde?" zeptala jsem se potichu.
"O tu dovolenou." řekl Jai. Takže si kluci něco vymysleli, aniž by to řekli mámě. Opravu nečekané.
"Mami, není to nic velkýho," řekl Beau klidně. "Jasně, že se o ni dokážem postarat. Neboj, nic se jí nestane."
Zdálo se, že se máma trochu uklidnila. Dojedla jsem chleba a odešla nahoru. V klidu jsem se vysprchovala, umyla si vlasy, vyčistila zuby a pak se začala upravovat. Měla jsem moc času a navíc jsem to nechtěla ani moc přehánět. Přišlo mi to zbytečné. Kluci z 5SOS mě už viděli i po probuzení, takže by určitě poznali, že jsem se snažila vypadat co nejlépe. Vyčesala jsem si vlasy do vysokého culíku, natáhla na sebe roztrhané džíny a černé tílko s potiskem. Přes ramena jsem si natáhla lehký svetřík a šla dolů. Kluci opět něco kuchtili.
"Co tady zase vyvádíte?" zeptala jsem se, když jsem přišla do kuchyně.
"Snažíme se přijít na to, jak dlouho se vaří těstoviny." řekl Jai a prohlížel pytlík s těstovinami, zatímco mu Luke hleděl přes rameno.
"Máš to napsaný na tom pytlíku, lásko," přišla jsem k němu. "Přímo tady." řekla jsem a ukázala prstem na okraj, kde byl ve velkém červeném čtverci napsaný počet minut.
"Aha." řekl Jai. Všimla jsem si, jak mu zrudly tváře. Zasmála jsem se a políbila ho na tvář.
"Neboj, to vychytáš. Kde je zase Beau?"
"Někam odešel." řekl Luke a otočil se k plotně a zamíchal mleté maso. Zase ty jejich tajnosti. Když jsme o půlhodiny později usedali ke stolu, otevřely se dveře a Beau zařval.
"Tak kluci, všechno je domluvený!" a s tím přišel do kuchyně.
"Ahoj, bratříčku." ušklíbla jsem se a nabrala si na vidličku špagety.
"Ahoj, ségra." řekl a sedl si k nám.
"Ty seš takovej idiot." zašeptal na něho Jai.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.